70’s BIG!

W internecie jest sporo ciekawych stron o tematyce szeroko rozumianych ćwiczeń siłowych. Niestety większość z nich nie jest po polsku (swoją drogą mamy ambicje zostać właśnie taką stroną właśnie w języku polskim, ale o tym kiedy indziej :))

70sbigJedną z ciekawszych propozycji jest 70sBig.com, która obchodzi właśnie pięciolecie. To nie tylko zwykła strona o podnoszeniu ciężarów. Zawiera w sobie również ciekawy ładunek kulturowy.

Goście promują powrót do ideału męskości z lat 70-ych: brody, wąsy, tank-topy, szorty, jedzenie mięsa aż do „mięsnych potów” itd. :) Wypowiedzieli też wojnę chuderlawym mężczyznom z obcisłych spodniach.

Co ciekawe, przypominają i promują różnych twardzieli tamtych lat, często zapomnianych już przez historię, a na swój sposób wyjątkowych jak np. Anatoly Pisarenko.

Ci, którzy szukają materiałów stricte o dźwiganiu żelastwa, na pewno się nie zawiodą. Justin Laseck – głównodowodzący całej ekipy popełnił jedną z najlepszych na rynku książek o Texas Method, czyli chyba najbardziej popularnym na zachód od Odry (a przynajmniej w USA) i chyba najlepszym treningu siłowym . Dodatkowo, 70sbig regularnie publikują newsletter z filmikami i wskazówkami w temacie dźwigania.

Polecamy. Zwłaszcza dla kulturowych odniesień i idei rewolucji :)

www.70sBig.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *